Poštovani studenti,

predavanja iz predmeta Nacionalna ekonomija održavaće se preko Zoom apikacije. Predavanja se održavaju ponedeljkom (prvi čas od 11:00-11:45, drugi čas od 12:00-12:45). Vežbe se održavaju uživo, a za izvođenje vežbi su zadužene koleginice Marija Vranješ i dr Marija Vuković.

Predispitne obaveze donose maksimalno 35 poena (kolokvijum – 20 poena, za prolaz je potrebno ostvariti najmanje 11 poena na kolokvijumu, izrada seminarskog rada – 10 poena, prisustvo – 5 poena). Da bi student stekao pravo da polaže završni ispit, mora ostvariti najmanje 18 predispitnih poena.

Seminarske radove studenti rade kod koleginica koje su zadužene za izvođenje vežbi, koje, takođe, vode i evidenciju o prisustvu studenata na osnovu koje se dobijaju poeni za prisustvo nastavnim aktivnostima (maksimano 5 poena).

Maksimalan broj poena na završnom ispitu je 65, a minimalan broj poena za polaganje završnog ispita je 33 poena. Na završnom ispitu studenti rade 2 pitanja esejskog tipa. Do kraja semestra, studenti će dobiti spisak pitanja za polaganje završnog ispita.

Gradivo za polaganje kolokvijuma i završnog ispita se nalazi u udžbeniku Nacionalna ekonomija ( koautori: Dejan Đurić. Miroslav Đorđević, Radovan Tomić).

Gradivo za kolokvijum obuhvata sledeće delove udžbenika: od 12-25 strane, od 40-51 strane i od 131-176 strane. Kolokvijum će se polagati uživo u prostorijama škole . U toku semestra ćemo doneti odluku o tome da li će na kolokvimu biti pitanja esejskog tipa, ili će biti veći broj pitanja koja će zahtevati kraće odgovore. Studenti sa DLS studija kolokvijum polazu online.

Gradivo za završni ispit obuhvata deo udžbenika od 176. strane do kraja knjige.