Dana 21. marta 2012. godine Međunarodni Sokratov komitet Evropske poslovne skupštine (EBA, Oksford, Velika Britanija) je na svečanosti „Dostignuća 2011“ u okviru Komonveltskog energetskog samita u Londonu dodelio međunarodnu nagradu „Evropski kvalitet“ Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija u Novom Sadu.

Nagradu je u ime škole primio direktor, prof. dr Radovan Tomić.

U obrazloženju Sokratovog komiteta se ističe da je naša škola kao obrazovna institucija „jedna od vodećih na domaćem tržištu u oblasti obrazovanja“. Smatrajući da „stalno poboljšanje kvaliteta, povećan broj pruženih usluga, kao i strategija društveno-odgovornog poslovanja zaslužuju priznanje na međunarodnom nivou“ i uzimajući u obzir politiku Visoke poslovne škole strukovnih studija u oblasti kvaliteta, Međunarodni Sokratov komitet Evropske poslovne skupštine je dodelio ovu prestižnu nagradu baš našoj školi kao prvoj visokoj školi iz Srbije koja je dobitnik ovog priznanja. Inače, ova prestižna nagrada dodeljuje se kompanijama i obrazovnim institucijama koje odgovaraju najvišim nivoima kvaliteta i konkurentnosti.