Visoka poslovna škola strukovnih studija u Novom Sadu, kao državna akreditovana škola sa tradicijom dugom 56 godina, sa akreditovanim studijskim programima na osnovnim studijama: Finansijsko poslovanje i računovodstvo, Trgovina i međunarodno poslovanje, Turizam i hotelijerstvo i Preduzetnički biznis, u školskoj 2015/2016. godini upisuje u prvu godinu osnovnih strukovnih studija 660 samofinansirajućih studenata (ukupno na svim studijskim programima).

Upis studenata iz budžeta na drugu i treću godinu osnovnih strukovnih studija biće kao i do sada na osnovu rangiranja po kriterijumima utvrđenim Pravilnikom o upisu i pravilima studija.

U drugu i treću godinu biće upisan iz budžeta isti broj studenata  kao i prethodne školske godine.