Visoka poslovna škola strukovnih studija iz Novog Sada ima čast da Vas pozove da prisustvujete predavanju DEBATOM DO SAMOG VRHA koje će se održati 24.02.2017. godine u 13 časova u Amfiteatru broj 1.

Na ovom predavanju o veštini debatovanja govoriće John Tsopanis, cenjeni debater i ekspert u oblasti sajber sigurnosti. John Tsopanis trenutno živi u Londonu, a radi u firmi Deloitte kao stručnjak za sajber sigurnost. Pre toga, John je radio kao predsednik Unije Univerziteta u Londonu (ULU), devetog po veličini debatnog društva na svetu. Dvanaest puta je bio finalista na debatnim takmičenjima, a čak tri puta je odneo pobedu na debatnim takmičenjima Copenhagen Open, Oxford ISIC i Lancaster Pro-Am. Ima iskustva kao mentor i sudija na brojnim debatnim takmičenjima.

Predavač će na sebi svojstven način pokušati da vam predoči šta je snaga argumenata, činjenica, jer veština debatovanja nauči ljude da s drugom stranom sagledaju i svoj i njihov ugao čitavog problema o kojem razgovaraju. Pored ličnog iskustva predavača, jedan od najboljih delova predavanja svakako će biti njegove smernice i praktični saveti kako da debatovanjem dođete do samog vrha.

Krajnji cilj ovog predavanja je da se što više mladih ljudi uključi u proces donošenja odluka, time što će biti osposobljeni da precizno izraze svoje mišljenje i učestvuju u debatama na najkonstruktivniji način. Poboljšanjem veština debatovanja, studenti će biti u prilici da lakše artikulišu svoje stavove u javnosti, čime će doprineti stvaranju zajednice u kojoj osoba može da artikuliše svoje stavove dobro osmišljenim argumentima i u kom ljudi koji imaju suprotstavljene stavove bez predubeđenja ulaze u otvorene diskusije.

Nadamo se da je tema jako interesantna i da se vidimo u prostorijama Visoke poslovne škole u Novom Sadu!

Ulaz je slobodan!