Debatni turnir Novi Sad Open 2017 održava se u 25. i 26. februara 2017. godine u organizaciji Visoke poslovne škole strukovnih studija iz Novog Sada. Učešće će uzeti 70 debatera iz Engleske, Rusije, Švajcarske, Danske, Austrije, Poljske i drugih zemalja. Ovo je prvi put da se turnir ovog tipa održava u Novom Sadu.

Glavne sudije na turniru biće Harish Natarajan, evropski šampion i svetski vicešampion, alumnista Okforda i Kembridža, zatim Emilia Carlqvist, evropska šampionka i svetska vicešampionka, alumnista Univerziteta iz Lunda i Jovan Petronijević, četvrtfinalista svetskog prvenstva i osvajač više domaćih i internacionalnih turnira uključujući Moscow Open 2016. Debatovaće se o temama iz oblasti međunarodnih odnosa, ekonomije, obrazovanja i slično. Debate su otvorene za javnost.