Zoran Kostić Cane čuveni rok muzičar i frontmen grupe „Partibrejkersi“ održao je predavanje „Čovek i vreme“ 9. maja na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija (VPŠ) u Novom Sadu.

Predavanje „Čovek i vreme“ imalo je za cilj da inspiriše studente da misle svojom glavom, da ne pristanu da budu samo pojave koje će da bistvuju tamo gde ih tuđe ruke postave. Cane je govorio o poziciji čoveka u današnjem društvu, o posledicama nametnutih sistema vrednosti, o važnosti slobode mišljenja.

Predavanju su prisustvovali brojni mediji kao i veliki broj studenata, koji su pomno pratili izlaganje čuvenog rokera i postavljali mu pitanja. Canetova poruka na kraju bila je da ne želi da „bedači“ studente, već da ih motiviše da treba da pokažu hrabrost, da ne razmišljaju o onome šta im drugi nude, već da razmišljaju o onome šta oni imaju da ponude.