ЕУ за младе – изазови и могућности

НАУЧНО-СТРУЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА

18. мај 2022. године – Нови Сад

ЕУ ЗА МЛАДЕ – ИЗАЗОВИ И МОГУЋНОСТИ

Конференција је реализована у оквиру Erasmus+ Jean Monnet пројекта ,,Увод у Европску унију: Едукација за средње школе” (Introduction to EU: Education for Secondary Schools – INEES), уз подршку Erasmus+ програма Европске уније и Покрајинског секретаријата за финансије, АП Војводине.

Конференција има за циљ да развије дијалог између учесника, представника средњошколског образовања, академске заједнице, представника владиног сектора, цивилног друштва и других заинтересованих страна и укаже на значај информисања младих о Европској унији и важности имплементације тема везаних за Европску унију у наставне планове и програме средњих школа.

ТЕМЕ ПАНЕЛА

• Теме о Европској унији у средњим школама
  • Млади, образовање и запошљавање
  • Србија као кандидат за ЕУ: могућности за младе
  • Волонтеризам, култура и спорт

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА АУТОРЕ

• Званичан језик конференције: Српски језик.
  • За потребе учешћа на конференцији аутори достављају апстракт.
  • Апстракти радова ће бити публиковани у зборнику апстраката.
  • Један аутор може пријавити највише два апстракта.
  • На једном апстракту се највише може наћи два аутора.
  • Апсткратке у одговарајућој форми доставити до 10. маја године на e-mail: skola@vps.ns.ac.rs

Детаље можете видети ОВДЕ