Dragi studenti,

Kurs iz predmeta Psihologija ove školske godine 2020/2021 započećemo koristeći moodle platformu (dls.vps.ns.ac.rs) za rad.

Svakog ponedeljka, počevši od 5. oktobra 2020. godine, na platformi ćete moći da pregledate temu koju obrađujemo tog dana i da uradite aktivnosti vezane za nju.

Koristiće se skripta Uvod u psihologiju autorke Maje Vukadinović, koja će uskoro biti dostupna u pdf formatu na stranici profesorke.

Skripta Uvod u psihologiju sastoji se od 12 poglavlja. Svako obuhvata kratak rezime onoga o čemu se u poglavlju govori, zatim glavni tekst, potom se navode ključni pojmovi i pitanja za ponavljanje gradiva, a na kraju je naveden spisak korišćenje literature. Poseban deo u poglavljima je „lični kutak”. On se sastoji od pitanja koja su upućena studentima, a imaju za cilj da se tema koja je obrađena „oživi” tako što će se proveriti neke teorijske postavke i u ličnom iskustvu. Ta pitanja nisu obavezna, ne moraju se odgovoriti. Ona, mogu poslužiti  kao smernice za razmišljanje o sebi.

Predmet obuhvata predispitne i ispitne aktivnosti koje ostvarujete na sledeći način:

Predispitne aktivnosti nose 35 poena i one obuhvataju

• Kolokvijum (30poena). Održaće se 16.11.2020., u terminu predavanja.

Potrebno je preći prvih 7 Tema na platformi moodle i koristiti skriptu Uvod u psihologiju (prvih 50 strana zaključno sa poglavljem Mišljenje i sposobnosti).

• Aktivnost (10poena). Ostvaruje se tako što se urade testovi vezani za aktivnost na platformi. Aktivnost studenata se ocenjuje putem 5 testova, od kojih svaki nosi po 2 boda. Studenti koji pristupe rešavanju tog testa i postignu uspeh od 80% ili veći ostvaruju 2 boda, a oni sa manjim uspehom 1 bod. Studentima koji osvoje najmanje 5 bodova na aktivnost dodeljuje se i dodatnih 5 poena za prisustvo.
  • Prisustvo (5poena)

Ispit nosi 65 i polaže se u zakazanom terminu po isteku zimskog semestra. Ispit se polaže tako što se radi test. Za taj test je potrebno preći i obraditi Teme 8 -15 na moodle platformi, i pročitati i naučiti gradivo iz skripte Uvod u psihologiju (od 50 strane pa do kraja).

Sva obaveštenja vezana za predmet možete dobiti na stranicama profesora i asistenta, kao i na konsultacijama.

Konsultacije sa profesorkom dr Majom Vukadinović se održavaju svake srede od 10:15-12:15 u Kabinetu 13 na limanu (021/4854023).

Konsultacije sa asistentkinjom, Irinom Kojčić se održavaju utorkom od 11 do 13h u Kabinetu 5 na Limanu (021/4854015). E mail je: irinakojcic@gmail.com

Želim vam uspešan rad i srećan prvi semestar,

dr Maja Vukadinović