U ponedeljak 20.01.2020. godine, posle vežbi od 10:20 i predstavljanja studentskih sajtova, u 11:30 idemo u organizovanu posetu POKRAJINSKOM ZAVODU ZA ZAŠTITU PRIRODE U NOVOM SADU. Kolege iz Zavoda će nam predstaviti međunarodni dvoipogodišnji projekat „coop MDD“, koji sufinansira Evropska unija putem programa Interreg Danube Transnational IPA. Cilj projekta je usklađivanje praksi upravljanja u 12 zaštićenih područja koja se nalaze u pet zemalja (Austrija, Slovenija, Mađarska, Hrvatska i Srbija), kako bi se osigurala ekološka celovitost budućeg jedinstvenog UNESCO prekograničnog Rezervata biosfere „Mura-Drava-Dunav“, izuzetnog evropskog rečnog predela koji je poznat i kao „Evropski Amazon“. Na tom prostoru se razvijaju i određeni oblici turizma.

Krećemo sa Visoke poslovne škole strukovnih studija Novi Sad u 11:10. Ko dolazi direktno u Pokrajinski zavod za zaštitu prirode, nalazimo se tamo u 11:25 – adresa Radnička 20a.

Dolazak je obavezan i naravno donosi bodove. Svi koji tokom semestra nisu dolazili na vežbe/predavanja će ovim odlaskom u Pokrajinski zavod za zaštitu prirode ostvariti minimum za potpis i naravno bodove.

dr Aleksandra Dragin