Povodom dobijanja specijalne nagrade “Ime u nauci” („THE NAME IN SCIENCE“) 12. decembra 2011. u okviru ‘Božićnog prijema’ pod pokroviteljstvom Oksfordskog samita lidera na Univerzitetu Oksford u Velikoj Britaniji, prof. dr Radovana Tomića, direktora škole, primio je predsednik Skupštine AP Vojvodine, gospodin Šandor Egereši. Sastanku je prisustvovao i prof. dr Zoltan Jegeš, zamenik pokrajinskog sekretara za obrazovanje, upravu i nacionalne zajednice.

Prof. dr Radovan Tomić je kao prvi dobitnik iz Srbije dobio ovu titulu, njegovo ime je upisano u svetski registar značajnih naučnika 21. veka, uz orden “za doprinos svetskoj nauci”.

Gospodin Egereši je ovom prilikom uručio prof. dr Radovanu Tomiću grb  Vojvodine i istakao da je ovo pohvala i za instituciju kojoj je prof. dr Radovan Tomić na čelu i da bi ljudi koji dobijaju ovakva priznanja trebalo da se podržavaju, budući da su to ljudi na koje će se mladi ugledati, a zbog dobijanja ovakvog priznanja direktor škole, prof. dr Radovan Tomić, jeste „evropsko lice Srbije“. Institucije koje dobijaju evropska priznanja pokazuju da prihvataju evropske vrednosti, što će svakako olakšati i ulazak naše zemlje u Evropsku uniju, istaknuto je na sastanku.