Visoka poslovna škola strukovnih studija u Novom Sadu je u ponedeljak 27.10.2014. proslavila 55 godina postojanja i tom prilikom je priređena svečanost kojoj su prisustvovali brojni gosti iz zemlje i inostranstva. Direktorka Škole, dr Dragica Tomić je pozdravila sve prisutne i sa ponosom istakla da je posebno srećna jer je diplomu ove škole do sada steklo preko 40 hiljada studenata i da veliki broj njih ima uspešne karijere i posao u struci. Svečanosti je prisustvovala delegacija iz Rusije, predvođena prof.dr Jelenom Ščisljajevom, dekanom Međunarodne visoke škole upravljanja iz Sankt Peterburga. Ona je izrazila veliko zadovoljstvo što već dugi niz godina ima divnu saradnju sa Visokom poslovnom školom strukovnih studija iz Novog Sada i čestitala uspešnu pedesetpetogodišnjicu postojanja ove obrazvone institucije. Govor je održao i prof. Džon Neting, generalni direktor Evropske poslovne skupštine iz Oksforda, kome je direktorica dr Dragica Tomić uručila titulu počasnog profesora Škole. On je istakao da je 55 godina postojanja veoma dug period, tokom kog je naša Škola postigla vrhunske rezultate i ostvarila uspešnu međunarodnu saradnju sa brojnim institucijama i da mu je drago što je ponovo naš gost. Čestitke su uputili i prof. dr Zbignjev Pašek, profesor Univerziteta „Andžej Fric Modževski“iz Krakova, prof. Danica Purg, dekan Bledske škole menadžmenta i brojni drugi profesori iz zemlje i inostranstva. Svečanost su ulepšali umetnički nastupi Mešovitog hora Akademije umetnosti, pod rukovođenjem docenta Božidara Crnjanskog i solo nastupi studenata Akademije umetnosti.