Šta znači biti uspešan? Za koga kažemo da je uspešan? Da li to što smo uspešni na jednom polju znači da smo neuspešni na drugom? Da li je uspeh uvek prijatan? Da li uspeh ima cenu?

Visoka poslovna škola strukovnih studija iz Novog SadaVas organizovala je 6. marta 2017 u 14h predavanje

POSTIGNUĆE I PSIHOLOŠKA CENA USPEHA

sa Vladanom Bearom, dipl. psihologom – psihoterapeutom.

Vladan Beara je psiholog i pridruženi saradnik Albert Elis Instituta iz Njujorka. Zaposlen je u Centru za Ratnu Traumu na poziciji programskog direktora, edukatora i supervizora, kao i u REBT PRAXIS CENTRU za psihoterapiju i savetovanje u Novom Sadu.

Oblast psihoterapije tokom pedesetih godina prošlog veka postala je bogatija za još jedan psihoterapijski pravac, kognitivno-bihevioralne orijentacije. Ovaj novi integrativni pristup osmilio je Albert Elis i nazvao ga „REBT – Racionalna emotivno bihevioralna terapija“. Osim što uzima u obzir emocije, ona se bavi i kognicijom i ponašanjem individue. Ovaj vid terapije pomaže u razrešavanju različitih emocionalnih i bihevioralnih problema koje ima svaki pojedinac.