Poštovani,

Koristim priliku da Vas pozovem na edukativnu radionicu sa temom:

„Izrada i upravljanje projektima Evropske Unije“.

Edukacija se održava 15.12.2017. godine u amfiteatru Visoke poslovne škole strukovnih studija u Novom Sadu (objekat škole na adresi Bulevar kralja Petra I 38, 3. sprat),  sa početkom u 10h.

Edukativna radionica je deo projekta koji je pokrenula Turistička organizacija Vojvodine, a kao izvršilac angažovana je kompanija Futurizam doo iz Novog Sada.Edukacija se realizuje na osnovu potreba Opština na teritoriji Vojvodine i Turističkih organizacija za apliciranje na fondove Evropske Unije.

Cilj edukacije je pružanje svih relevantnih informacija polaznicima o bespovratnim sredstvima i načinu funkcionisanja EU fondova, edukacija polaznika za samostalnu izradu projektne dokumentacije za EU fondove, kao i planiranje i pripremu budžeta na EU projektima.

Kome je edukacija namenjena?

Edukacija je usmerena ka lokalnim Turističkim organizacijama, Udruženjima građana koja imaju želju da apliciraju na EU fondove, Lokalnoj samoupravi za realizaciju različitih projektnih aktivnosti koje su komplementarne sa pozivima iz EU fondova, kao i drugim zainteresovanim licima.

Plan i program edukativnog dana

10:00 – 10:15 Upoznavanje sa učesnicima i organizacija radioničkog dana

10:15 – 10:30 Instrument pretpristupne pomoći IPA

10:30 – 11:30 Programi i fondovi EU dostupni u Srbiji

11:30 – 11:45 Pauza za kafu

11:45 – 12:45 Koncept i osnovni elementi projekta

12:45 – 13:45 Pristup logičke matrice

13:45 – 14:00 Pauza za kafu i osveženje

14:00 – 14:45 Planiranje i priprema budžeta

14:45 – 15:15 Primeri aplikacionih obrazaca za programe prekogranične saradnje

15:15 – 15:45 Diskusija

Poštovani, molimo Vas da svoje prisustvo prijavite na mail: milos.curuvija@futurizam.rs.

Futurizam d.o.o.

dr Miloš Ćuruvija – direktor