Cane iz Partibrejkerska uči mlade da misle svojom glavom

Čuveni rok muzičar Zoran Kostić Cane, frontmen grupe „Partibrejkersi“, biće gost u sredu 9. maja na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija (VPŠ) u Novom Sadu, gde će održati predavanje za studente „Čovek i vreme“.
Cane se u javnosti retko pojavljuje, a kada se i pojavi, ostavlja upečatljiv otisak osvešćenja i otrežnjenja jer uvek sa merom, ne previše napadno, ali vrlo britko upire prstom u devijacije društva.
Predavanje „Čovek i vreme“ namenjeno je studentima i ima za cilj da ih natera da misle svojom glavom, da ne pristanu da budu samo pojave koje će da bistvuju tamo gde ih tuđe ruke stave. Cane će govoriti o poziciji čoveka u današnjem društvu, o posledicama nametnutih sistema vrednosti, o važnosti slobode mišljenja…
Predavanje se održava u amfiteatru VPŠ, sa početkom u 15 časova, a otvoreno je za sve mlade koji su željni kritičnog mišljenja i otrežnjujućeg razgovora.