Tradicionalna atletska, humanitarna „Trka za dečji osmeh“, sedma po redu, u organizaciji naše škole i AK Apatin, održana je u nedelju, 8. marta u Kameničkom parku.

Trku je svečano otvorio pokrajinski sekretar za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost, prof. dr Zoran Milošević.

I ove godine trka je bila humanitarnog karaktera, a novac prikupljen od kotizacija ići će za Sigurnu kuću Novi Sad i Svratište za decu u Novom Sadu.

Održano je nekoliko trka, sa izuzetno velikim brojem učesnika: Glavna trka od 10 km, Trka za sve od 4 km, Štafetna trka od 2 km i Trka za decu: za predškolce na 100, za osnovce do 4. razreda na 400 i osnovce do 8. razreda na 800 metara. Za sve učesnike ove humanitarne trke obezbeđene su medalje i diplome.

Fotografije – autor: Marija Erdelji